5 wskazówek jak napisać najlepsze życzenia z okazji Dnia Ojca

Dzień ojca zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym na pewno zadajesz sobie pytanie jak napisać idealne życzenia dla taty?

Tata, zaraz po mamie to osoba najważniejsza i najbliższa, to on nauczył cię jak jeździć rowerem, pokazał jak masz zakładać robaka na wędkę i służył ramieniem kiedy pierwszy raz złamano ci serce.

Ojciec – ostoja, stabilizacja, wsparcie, spokój.

  1. Za co jesteś najbardziej wdzięczny?

Jeżeli chcesz, aby Twoje życzenia były osobiste, aby tata czuł, że są skierowane właśnie do niego i nie jest to kolejny skopiowany z internetu wierszyk, to usiądź.

Usiądź przy kubku herbaty, wyjmij album ze zdjęciami, zacznij wspominać i wtedy pomyśl, zastanów się za co jesteś najbardziej wdzięczny ojcu. Życzenia nabiorą emocjonalnego wydźwięku, możesz opisać w nich jakieś wspomnienie z nim związane, na pewno chwycisz tatę za serce i ktoś tak silny jak on zmięknie, poczuje się doceniony i szanowany.

  1. Za co go cenisz?

Każdy ojciec jest wzorem, uczy jak być silnym, odpornym, wytrwałym. W ciężkich czasach nie raz pokazywał jak podnosić się z najcięższych upadków i jak zrobić coś z niczego. Zrób rachunek sumienia i wypisz na kartce za co cenisz swojego ojca. Może to być poczucie humoru, albo to, że zawsze odbiera telefon, gdy jest potrzebny. Wymień najlepiej 3 cechy i do każdej z nich dodaj kilka zdań od siebie.

  1. Rozbaw go.

Najpopularniejszą wyszukiwaną w czerwcu frazą są „wierszyki z okazji dnia ojca” .

Takich wierszyków jest naprawdę od przysłowiowego groma, jednak większość z nich to oklepane, nic nie warte teksty. Możesz jednak wykorzystać jeden z nich i zmodyfikować go po swojemu, tak aby nawiązywał do jakiejś śmiesznej, radosnej, wspólnej sytuacji, która miała miejsce w przeszłości. Posłuż się humorem sytuacyjnym, bo ten zawsze jest w cenie. Do zabawnych życzeń, dodaj śmieszną personalizowaną kartkę – efekt „wow” gwarantowany!

  1. Zrób coś kreatywnego.

Jeżeli naprawdę chcesz, aby twoje życzenia były wyjątkowe i długo wspominane przez ojca to zrób coś nietypowego. Żyjesz w czasach, gdzie cyfryzacja jest daleko posunięta. Pokolenie 2.0. Pod ręką masz komórkę, weź ją i nakręć film w którym umieścisz rzeczy o których twój tata marzy. Być może pragnie popilotować samolot, chciałby wyjechać do Peru, a może chce własne Ferrari. Zafunduj mu taką cyfrową niespodziankę i na końcu umieść siebie mówiącego lub trzymającego kartkę z napisem „z okazji Twojego święta niech się spełni wszystko o czym marzysz – kocham Cię tato!”.

  1. Prostota.

Przede wszystkim kieruj się szczerością, strumieniem płynącym prosto z serca. Pamięć i uśmiech to dwie najważniejsze rzeczy. Każdy rodzic i tak najbardziej na świecie kocha swoje dziecko, nie pamięta o złym i wybacza mimo braku przeprosin. Po prostu pojedź do swojego ojca, uściskaj go i powiedz jak bardzo go kochasz. To będą dla niego zdecydowanie najpiękniejsze życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *