Jaki prezent dla młodej pary ? Radzimy jak uniknąć wpadki!

kartka ślubna

Prezent, czy prezent w kopercie?

 

Co dać w prezencie Młodej Parze? Włożyć pieniądze do koperty czy kupić coś praktycznego? Coraz więcej par zamiast prezentów woli otrzymać pieniądze, które przeznaczą potem na skompletowanie najpotrzebniejszych rzeczy do mieszkania, wymarzoną wycieczkę czy spłatę kredytu zaciągniętego na wesele. Są też tacy, którzy układają listę wymarzonych prezentów. Jeszcze inni pozostawiają gościom wolną rękę.

Prezent

Idąc za modą prosto z USA, narzeczeni coraz częściej decydują się na tworzenie listy prezentów, które chcieliby otrzymać z okazji dnia ślubu.

Ma to przede wszystkim zapobiec powtarzaniu się upominków – goście weselni odpowiednio wcześniej wybierają, co podarują Młodej Parze i „odhaczają” daną rzecz na liście. W Polsce nie jest to jednak jeszcze tak bardzo spopularyzowane, ponieważ pary obawiają się, że goście poczują się urażeni. Dlatego jeżeli zdecydujemy się już na taką listę, warto dodać, że są to tylko sugestie, a ostateczną decyzję pozostawiamy gościom. Idąc dalej zgadzamy się na otrzymywanie typowych upominków.

 

Prezent w kopercie

Najpopularniejszym ostatnio sposobem obdarowywania młodych to koperta z pieniędzmi. Na pewno jest to ogromna oszczędność czasu: nie musimy chodzić po sklepach w poszukiwaniu wyjątkowego prezentu i to nowożeńcom pozostawiamy decyzję, na co otrzymane pieniądze wydadzą.

Wielu z nas obawia się kupienia piątego tostera, drugiej zastawy czy lampy, która nie będzie pasowała do wystroju mieszkania nowożeńców. Podarowanie pieniędzy w prezencie ma jednak dość duży minus – nie jest to prezent osobisty i zindywidualizowany, a Para Młoda nie będzie miała od nas pamiątki. Dlatego decydując się na przysłowiową „kopertę”, warto dołączyć do niej coś jeszcze, np.  personalizowaną kartkę ślubną z życzeniami od serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *