Kiedy są Walentynki?

Święto zakochanych przypada na dzień 14 lutego, dokładnie w imieniny patrona tego dnia - św. Walentego.


Jak powstała ta tradycja?

W czasach Cesarstwa rzymskiego Klaudiusz II Gocki wydał dekret, zabraniający mężczyznom małżeństw w wieku 18-37 lat, aby mogli całkowicie poświecić się legionowi.

Biskup Walenty sprzeciwił się nakazom i udzielał ślubów młodym parom, za co trafił do więzienia. Odwiedzała go niewidoma córka strażnika, która już wkrótce stała się jego prawdziwym powołaniem. Ich miłość miała nawet uzdrowić wzrok dziewczyny. W obawie przed zamieszkami cesarz rozkazał wykonać wyrok śmierci na biskupie.

Ostatnim dowodem miłości skazanego do ukochanej był list napisany w przeddzień egzekucji, podpisany "Od Twojego Walentego". Od tego momentu kartka z wyznaniem stała się symbolem nierozerwalnych uczuć.


Dlaczego kartki walentynkowe?

Klasyką wśród upominków są kwiaty, czekoladki i biżuteria, obowiązkowo z motywem serduszka. Co bardziej odważne pary prezentują sobie garderobę lub akcesoria, wzbogacające życie intymne, a ci, którzy ponad przyjemności materialne cenią sobie doświadczenia, wybierają romantyczny wieczór w ulubionej kawiarni, restauracji lub w kinie.

Najważniejsze żeby prezent dla ukochanej osoby był indywidualny i zawierał nutkę romantyzmu. Nieodzownym elementem każdego prezentu walentynkowego jest ozdobna kartka z osobistym wpisem. Na TwojaKartka.pl nie tylko znajdziesz orginalne wzory kartek, ale także spersonalizujesz list tak, by adresat otrzymał jedyne w swoim rodzaju wyznanie o niepowtarzalnym charakterze!


Kodeks walentynkowego podrywu

#1 Nie kopiuj wierszy!
Szczera proza prosto z serca działa lepiej niż najbardziej wysublimowana rymowanka, którą zna pół miasta.

#2 Zrób to osobiście!
Nic tak nie rozpala wyobraźni jak odważne wyznanie twarzą w twarz.

#3 Pamiętaj o uśmiechu!
Jeśli zdecydujesz się na wariant osobisty nie panikuj, oddychaj i uśmiechaj się - jesteś zwycięzcą!

#4 Nie masz odwagi podejść? Zrób to z pomysłem!
Nagraj swoje życzenia, zadzwoń do radia lub napisz piosenkę - wykaż się inwencją :)

#5 Zrób indywidualną kartkę!
Prześlij nam zdjęcie lub własny rysunek, napisz wyjątkowe życzenia i czekaj kiedy wybranek lub wybranka rzuci się w Twoje ramiona!

Filtry

Personalizacja

Kartki walentynkowe 

Znaleziono 46 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 46 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 46 elementów
Kartki walentynkowe

Walentynki to jedno z tych świąt, w których nie można zapomnieć o kartce. W tym dniu każdy pragnie otrzymać walentynkę od swojej drugiej połówki lub cichego wielbiciela / wielbicielki. W tym dniu kartka znaczy bardzo dużo, to właśnie w ten sposób można przełamać pierwsze lody lub podkreślić swoje uczucie do drugiej osoby. Najważniejsze, żeby kartka szła prosto z serca, im bardziej osobista tym lepiej. Z tego względu idealnym rozwiązaniem są nasze kartki walentynkowe personalizowane. Dzięki nam możesz stworzyć kartkę jedyną w swoim rodzaju, którą Twoja walentynka będzie pamiętała do końca życia. Dodaj do wnętrza kartki specjalną dedykację lub życzenia walentynkowe. Wydrukujemy Twoją walentynkę i wyślemy pod wskazany adres! ;)