Chrzest

Kartka na chrzest

Są w polskiej tradycji takie okazje, które wymagają szczególnej oprawy — zarówno pod względem dekoracji samej uroczystości, jak i prezentów czy dołączonych kartek z życzeniami. Jedną z tych okazji są chrzciny — niezwykle wzniosłe przeżycie zarówno dla dziecka, jak i zaproszonych gości. Przyjęcie sakramentu chrztu przez małego człowieka to wydarzenie niezwykle ważne, które wpływa na późniejsze jego życie — błogosławieństwo Boże ma bowiem odtąd towarzyszyć mu każdego dnia. I chociaż samo dziecko z całej ceremonii niewiele pamięta, warto zadbać, by miało piękną pamiątkę chrztu, która po kilku latach wciąż będzie wzbudzała zachwyt. Oryginalna, pięknie zaprojektowana kartka na chrzciny sprawdzi się idealnie.

Dobra kartka na chrzciny, czyli jaka?

Głównym celem kartki okolicznościowej jest nie tylko przekazanie życzeń i ciepłych słów, ale także zatrzymanie czasu na kartkach papieru. Kartka na chrzciny powinna być wyjątkowa, jej zadaniem jest przekazanie przez ofiarującego błogosławieństwa dziecku, które dopiero wkracza w życie. Warto zatem dobrze przemyśleć jej wybór.

Wybierając kartkę z okazji chrztu, należy pamiętać, by grafiką i projektem podkreślała powagę uroczystości. Już sama kolorystyka często nawiązuje do wydarzenia — sporo kartek na chrzest utrzymana jest w złoto-białej tonacji. Biel jako kolor niewinności elegancko łączy się z kolorem krzyża czy medalionu mających symbolizować przyjęcie dziecka do rodziny Kościoła. Równie popularnym kolorem jest błękit mający symbolizować boską obecność w tym ważnym dla dziecka dniu. Coraz częściej w ofercie kartek okazjonalnych mających upamiętnić ochrzczenie dziecka pojawiają się nieco bardziej odważne kolory — pudrowy i soczysty róż czy granat. Te zdecydowane barwy mocno warunkują już swoje przeznaczenie — dominacja różu pojawi się na kartkach na chrzest dla dziewczynki, granatu — kartkach dla chłopca.

Dobrze wybrana kartka na chrzciny jest subtelna w grafice. Często pojawia się symbol krzyża, gołębia czy medalika jednak stanowią one nienachalne akcenty projektu. Popularnym motywem zdobiącym tego typu kartki okolicznościowe są również motywy florystyczne — kwiaty, wianki i delikatne gałązki, ale też obłoki, koronki czy chmurki — wszystko, co nadaje lekkości i zwiewnością, a równocześnie może nadać kartce elegancji.

Oryginalna kartka na chrzest

Przyjęcie sakramentu chrztu świętego przez bliskie Ci dziecko to ważne wydarzenie. To doskonała okazja, żeby wybrać piękną i oryginalną kartkę. Możesz pokusić się o zakup kartki wykonanej metodą scrapbookingu — zyskują one coraz więcej zwolenników. Są to kartki zdobione ręcznie, projektowane i wykonywane tylko po jednym egzemplarzu. Możesz również postawić na oryginalne kartki na chrzciny ze zdjęciem. To doskonały pomysł, by zatrzymać czas — umieszczone bowiem zazwyczaj na okładce zdjęcie malucha wywołuje uśmiech i wzruszenie nawet po kilku latach, gdy wówczas chrzczone dziecko wygląda już zupełnie inaczej. Personalizowana kartka na zamówienie to również świetny pomysł — wymaga nieco inwencji twórczej, jednak wybierając ją, możesz być pewna, że dziecko drugiej takiej nie otrzyma. To atut, który cechuje tylko kartki personalizowane. Te kartki okolicznościowe są nie tylko ciekawym pomysłem na złożenie życzeń maluchowi, ale też są sposobem na wyróżnienie się spośród grona innych kartek — możesz dodać imię dziecka, a także umieścić datę przyjęcia sakramentu, oba te elementy sprawią, że dziecko otrzyma kartkę dedykowaną specjalnie dla niego. Personalizacja kartki to nie tylko stworzenie oryginalnej kartki ze zdjęciem na zamówienie, ale także sposób na przekazanie słów błogosławieństwa — samodzielnie wpisane życzenia płynące z głębi serca będą dla malucha wspaniałą pamiątką, którą doceni, gdy sięgnie po nią po latach.